תפריט
Cart:0 ₪ 0

מזרונים אורטופדיים יחיד או זוגי

הבחירה במזרון אורתופדי שיעניק תמיכה מרבית לגב ויבטיח שנת לילה טובה ורציפה אינה נחלתם בלבד של זוגות, או של אנשים בוגרים שגם כשהם ישנים בגפם נוהגים להשתרע על מיטה זוגית רחבה ומפנקת. נהוג לחשוב כי מזרונים אורתופדיים מגיעים רק במידות של מזרונים זוגיים בגדלים שונים, אולם חשיבותה של שינה בריאה ונוחה לילדים ובני נוער אינה נופלת מזו של הוריהם. חשוב לזכור כי במהלך הילדות וגיל ההתבגרות הגוף עובר שינויים רבים ולשינה על מזרון מתאים ישנה חשיבות מכרעת במספר היבטים:
  • איכות השינה משפיעה על הגדילה– בדיוק כמו אוכל מזין כך גם לשינה ישנה השפעה ישירה על הגדילה. החל משלב הינקות ועד לתום גיל ההתבגרות הגוף מוסיף לצמוח, והשינה היא חלק ממה שמסייע לו לעשות כן. שנת לילה איכותית, נוחה ורציפה לאורך מספר השעות המומלץ בהתאם לגיל הילד, תתרום למיצוי פוטנציאל הגדילה של הילד על פי הנתונים הגנטיים שלו והתנאים הסביבתיים.
  • עיצוב עמוד השדרה– בנוסף לתהליך הגדילה בשנות הילדות וההתבגרות הגוף מתעצב ומשמש כחומר ביד היוצר. שינה על מזרון לא איכותי, שקוע, רך יתר על המידה ו/או בעל פגמים אחרים עשוי להוליד עקמומיות, פגיעה בתצורת עמוד השדרה, השפעה על כובד מבנה השריר ועוד.
  • יכולת ריכוז– הרעה החולה של תלמידי שנות ה-2000 הן בעיות הקשב והריכוז המאפיינות תלמידים רבים כבר משלב בית הספר היסודי. לעתים, לפני שממהרים לאבחונים השונים כדאי לבחון האם הילד זוכה לשנת לילה טובה ורציפה. שינה שאינה נינוחה ומאופיינת בהתעוררויות ותזוזות רבות תשפיע על יכולת הריכוז של הילד ביום הלימודים שלאחריה, וכפועל יוצא על הישגיו הלימודיים והחברתיים.
בחירה במזרון אורתופדי תומך ומותאם לגיל ומשקל הילד היא חשובה מאין כמותה ואינה בבחינת מותרות או פינוק. החיפוש אחר מזרונים אורטופדיים יחיד או זוגי, על פי גודל חדרו של הילד וההתאמה למיטה כמובן, יוליד דגמים רבים של מזרונים. לרוב מיטות הילדים נמכרות עם מזרוני ספוג סטנדרטיים שאינם אורתופדיים, וחשוב לשדרג את המזרון. מזרונים אורטופדיים יחיד ניתן לרכוש ברשתות המזרונים וכמו כן להתאים ולבקש בהזמנה אישית.למרות שקיימת מידה סטנדרטית למזרונים ליחיד, תהליך הייצור הוא כזה המאפשר התאמה אישית. מצוקת הנדל"ן שהולידה חדרי שינה קטנים בסגנון הבנייה החדש, הולידה גם את הצורך בפתרונות ריהוט במידות מיוחדות, וחברות הרהיטים ופתרונות השינה התגייסו להתאים את מוצריהן לכל דורש.חשוב להקפיד בבחירת מזרונים אורטופדיים יחיד או זוגי, שמדובר במזרון המעניק תמיכה בריאותית, מותאם למידות הילד ולמשקלו ובדרגת הקושיות המתאימה לנוחיותו. דרגת קושיות המזרון בניגוד לנהוג לחשוב אינה קובעת את דרגת התמיכה ונתונה להעדפה אישית. מעטפת המזרון חשובה לא פחות, ומותאמת לסובלים מבעיות נשימה, מחום גוף גבוה או בעיות אחרות במטרה להעניק פתרון שינה מושלם.
נגישות
Minimum 4 characters